Cześć w tym poście chcielibyśmy poruszyć temat Amazon Fees, czyli opłat przy sprzedaży produktu na Amazonie.🔥
Wiele osób ma problem żeby się w tym wszystkim połapać, jednakże w praktyce wcale nie jest to takie trudne 😎

Na Amazonie wyróżniamy 3 główne rodzaje opłat:
🔴 FBA Fee (dotyczy tylko modelu FBA)
🔴 Referral Fee
🔴 Subscription Fee

FBA Fees – jest to opłata za czynności logistyczne po stronie Amazona jeśli sprzedajesz w modelu FBA. Czyli pakowanie, magazynowanie, oklejanie, wysyłka, przenoszenie itd. Możemy podzielić je na:

  🔶 Fullfilment Fee – czyli opłata za wysyłkę do klienta, w skład niej wchodzi pakowanie, oraz wszystkie czynności związane z wysyłką od magazynu Amazona do klienta finalnego. Opłata jest zależna od wielkości i wagi produktu, możesz wyliczyć ją korzystając z kalkulatora Amazon: https://amzn.to/2YOXBhS

  🔶 Montly Inventory Storage Fees, są to opłaty za magazynowanie produktu. Ich wysokość jest zależna od miejsca które zajmuje twój produkt w magazynie Amazona, czyli po prostu od wielkości produktu razy ilość sztuk. Wysokość tej opłaty możesz sprawdzić tutaj: https://amzn.to/3fxgrQl

  🔶 Long Term Storage Fees – opłata dla produktów które zalegają na Amazonie przez 365 dni lub więcej. I wynosi ona 6.90$ / stopę sześcienna.

  🔶 Koszt wysyłki towaru do magazynu Amazona – jest to zależne od wielkości i wagi wysyłanych partii. Jest to około 1$ – 50 centów / lbs w zależności od liczby wysyłanych sztuk.

⚠️ W modelu FBM nie ma tych FBA Fees jednakże wszystkie powyższe czynności będziesz musiał zrobić sam, oraz także pokryć koszta wysyłki do klienta.

Referral Fee jest to prowizja od sprzedaży w większości kategorii wynosi ona 15% Możesz sprawdzić ile dokładnie wyniesie ona w poszczególnych kategoriach klikając tutaj: https://amzn.to/3bc67tK

Subscription Fee – jest to co miesięczna opłata abonamentowa za konto sprzedawcy Seller Central Professional czyli takie na którym będziesz działał jako sprzedawca na Amazon. Wynosi ona 39.99$ w USA, 39€ + Vat na rynkach Europejskich oraz 25£ + VAT w UK.

Najnowsze wpisy