Jak zarabiać pracując zdalnie? Amazon FBA krok po kroku

Cześć, Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki ale treściwy poradnik krok po kroku jak zacząć sprzedawać na platformie Amazon. Zapraszamy do oglądania!

Jeśli jeszcze nie wiesz na czym polega biznes na Amazon, zachęcamy do przeczytania najpierw tego artykułu:
Na czym polega biznes na Amazon.

Biznes na Amazon krok po kroku

Biznes na Amazonie można podzielić na poszczególne etapy, przez które Ty jako sprzedawca będziesz musiał przejść aby zacząć zarabiać.

Etap I – Zainteresowanie się tematem sprzedaży.

Zakładamy, że już ten etap jest za Tobą, skoro odwiedziłeś/aś naszą stronę i czytasz ten artykuł.

Etap II – Pozyskanie wiedzy.

Drugim niezwykle ważnym etapem, jest pozyskanie wiedzy. Tak jak w każdym innym biznesie, tak samo w Amazonie, musisz posiadać odpowiednią wiedzę aby prowadzić biznes. Jeśli nie będziesz jej posiadał lub jeśli Twoja wiedza będzie niepełna, możesz popełnić wiele błędów a co za tym idzie stracić czas, nerwy i co najgorsze pieniądze. Dlatego rekomendujemy Ci zaopatrzyć się w dawkę solidnej wiedzy przez rozpoczęciem tego biznesu. Przygotowaliśmy dla Ciebie dawkę darmowej wiedzy na start którą możesz znaleźć tutaj:

Obejrzyj darmową lekcję => Darmowa Lekcja

Pobierz darmowego E-booka => Pobierz E-Book

Etap III – Wybór odpowiedniego produktu.

Kolejnym i w sumie najważniejszym etapem jest wybór odpowiedniego produktu do sprzedaży. Od tego etapu zależy ok 80% Twojego sukcesu na Amazon.
Jeśli jesteś producentem danego produktu być może warto rozpatrzyć wejście z nim na rynek Amazona. Natomiast jeśli nie posiadasz swojego produktu, to nic nie szkodzi na to także mamy rozwiązanie. W naszym kursie pokazujemy wiele ciekawych metod wyszukiwania dzięki, którym możesz w łatwy sposób znaleźć swój produkt do sprzedaży. Dla naszych kursantów przygotowaliśmy specjalne kryteria przez które mogą „przepuścić” produkty aby sprawdzić czy będą one opłacalne.
Jeśli chciałbyś zobaczyć jak wygląda badanie i analizowanie produktów oraz niszy w praktyce – zapraszamy do darmowej lekcji!

Etap IV – Wyróżnienie produktu.

Następnie jak już znajdziemy nasz produkt i spełnia on kryteria techniczne, musimy się zastanowić nad jego wyróżnieniem. Wyróżnienie produktu na tle konkurencji to również kluczowy etap w sprzedaży na Amazonie. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz miał/a problemy ze sprzedażą swojego produktu. Zagraniczni klienci, niekoniecznie są klientami cenowymi, zwracają oni raczej uwagę na jakość produktów oraz wartość, która za nimi stoi. Im lepiej wyróżnisz swój produkt i im większą wartość otrzyma klient wraz z jego kupnem, tym więcej zarobisz na sprzedaży tego produktu. Przyłóż się do tego procesu!

Etap V – Znalezienie producenta.

Etap piąty to znalezienie producenta. Jeśli mamy już produkt, który spełnia kryteria oraz wiemy jak go wyróżnić musimy przekuć nasz pomysł w złoto.
W tym celu potrzebna nam będzie firma, która zrealizuje nasz pomysł – czyli wyprodukuje nasz produkt w takiej formie jakiej oczekujemy. Większość produktów dostępnych w sprzedaży możemy wyprodukować w Chinach np. na stronie: Alibaba.com , wbrew różnym opiniom jakość nie jest wcale zła, a często jest porównywalna do jakości europejskich producentów. Mimo to warto zawsze rozejrzeć się na naszym rodzimym rynku i zorientować się jak to wygląda cenowo i jakościowo.  Spróbuj poszukać producenta w internecie, wpisując nazwę Twojego produktu i dodając na końcu private label lub manufacturer.

Etap VI – Zamówienie próbek.

Po znalezieniu producenta, musimy zamówić próbki naszego produktu do domu aby ocenić ich jakość i sprawdzić jak dany produkt działa w praktyce.
Najlepiej będzie jeśli zamówisz próbki od przynajmniej 2-3 producentów aby móc porównać który z nich posiada produkt najlepszej jakości. Powinieneś wykonać różne testy na swoich próbkach, zgodnie z zastosowaniem produktu i nie tylko. Możesz np zrobić symulację upuszczenia produktu i zobaczyć co się stanie. Wybierz najlepszego producenta.

Etap VI – Wybór nazwy marki, projekt logo oraz opakowania produktu.

Następnie jeśli już wybierzesz producenta, z którym chcesz współpracować, musisz wybrać nazwę swojej marki, zaprojektować logo dla swoje marki oraz przygotować szablon opakowania dla swojego produktu, jeśli masz odpowiednie umiejętności graficzne to oczywiście możesz zrobić to własnoręcznie, jeśli nie to zleć tą pracę freelancerowi np. na tej stronie: Fiverr.com oferty są stosunkowo niedrogie a korzystasz z usług profesjonalistów.

Etap VII – Zakup kodów kreskowych.

Kolejnym etapem będzie kupno kodów kreskowych. Sprzedając swój produkt w UE zgodnie z prawem musisz posiadać kod kreskowy typu EAN, natomiast w Stanach Zjednoczonych będzie to kod typu UPC. Kody kreskowe możesz wygenerować na stronie gs1.org lub kupić od zaufanego resellera np. na stronie nationwidebarcode.com Najlepiej będzie jeśli umieścisz kod kreskowy na szablonie opakowania twojego produktu, dzięki czemu dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze za naklejanie kodów kreskowych, bo producent po prostu wydrukuje je razem z opakowaniem.

Etap VIII – Wybór rodzaju działaności i założenie firmy.

Zanim przystąpisz do finalnego zamówienia, powinieneś założyć firmę. Będzie Ci ona potrzebna do założenia konta sprzedawcy Seller Central. Twój producent powinien wystawić fakturę za towar właśnie na Twoją firmę.

Etap IX – Założenie konta Seller Central.

Następnie gdy masz już założoną firmę, możesz przystąpić do założenia konta Seller Central na Amazonie. To bardzo ważny temat i wymagający sporej uwagi, dlatego podejdź do niego z czystym umysłem, aby nie popełnić błędów i przejść weryfikację pomyślnie. Będziesz musiał/a przedstawić Amazonowi podstawowe informacje dotyczące Ciebie i Twojej firmy.

Etap X – Zamówienie całości towaru.

Kolejnym etapem będzie zamówienie całego towaru, razem ze wszystkimi dodatkami i ulepszeniami naszego produktu. Produkt możesz zamówić i wysłać bezpośrednio do magazynu Amazona, lub do swojego domu/ magazynu. Zalecamy tą drugą opcję przy pierwszym zamówieniu z uwagi na bezpieczeństwo.

Etap XI – Przygotowanie listingu naszego produktu.

Kiedy nasz produkt jest już w transporcie, musimy zająć się przygotowaniem listingu, czyli aukcji naszego produktu na platformie Amazon. Będziesz musiał/a za pomocą oprogramowania sprawdzić słowa kluczowe, aby skutecznie zbudować wszystkie elementy listingu, oraz wykonać profesjonalne zdjęcia swojego produkt.

Pamiętaj, że zdjęcia na Amazonie są tym co sprzedaje, dlatego maksymalnie przyłóż się do ich wykonania.

Etap XII – Marketing i sprzedaż naszego produktu

Jak już nasz produkt dotrze do magazynu Amazona, będziemy musieli przeprowadzić działania marketingowe w celu sprzedaży tego produktu. Jest to bardzo obszerny temat, poświęciliśmy jemu kilka modułów w naszym kursie. Przede wszystkim będziesz musiał/a przeprowadzić Launch produktu, tylko wzmożone działania marketingowe w danym okresie aby jak najszybciej wybić produkt w rankingu. Następnie będziesz musiał/a stabilizować sprzedaż oraz cenę produktu aby dojść do optymalnej sprzedaży dziennej. Później zostaje już tylko budowanie marki i skalowanie biznesu.

Powodzenia,

Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj sporą wartość!

Najnowsze wpisy