Czynniki warunkujące sukces w sprzedaży na Amazon

Cześć w tym poście, chcielibyśmy przedstawić najważniejsze czynniki w biznesie na Amazon, od których zależy twój sukces lub porażka.

1️⃣ Wybór dobrego produktu – to najważniejszy czynnik, od którego zależy ponad 80% sukcesu w sprzedaży na Amazon. Twój produkt musi spełniać pewne kryteria abyś na nim mógł zarabiać. Musi dawać wartość klientowi i im większa ona będzie tym potencjalnie więcej zarobisz na jego sprzedaży.

2️⃣ Wyróżnienie produktu – twój produkt musi być lepszy od produktów konkurencji, musisz się wyróżnić na ich tle jeśli chcesz liczyć na dobrą sprzedaż. Wyróżnienie nie powinno być tylko wizualne ale także funkcjonalne. Musisz dodać do swojego produktu wartość, która wpłynie na wybór właśnie twojego produktu spośród innych.

3️⃣ Odpowiednia wiedza – jakikolwiek by to nie był biznes, do jego rozpoczęcia jak i późniejszego skalowania potrzebna jest wiedza specjalistyczna. Brak wiedzy będzie skutkować popełnianiem masy błędów a nawet może prowadzić do porażki. Jeśli grasz w jakąś grę – musisz znać jej zasady!

4️⃣ Zdjęcia produktu – klienci online kupują tylko i wyłącznie oczami. Zdjęcia muszą być profesjonalne i stać na najwyższym poziomie. Zdjęcia powinny przedstawiać jakąś historię produktu oraz być skierowane do każdej grupy klientów. Potrzebujesz zdjęć zarówno technicznych, lifestylowych jak i infografik.

5️⃣ Dobrze zoptymalizowany listing – jeśli chcesz dobrze rankować na keywordach ze swoim produktem oraz posiadać dużą sprzedaż organiczną, musisz dobrze zoptymalizować swój listing. W swojej aukcji musisz zawrzeć najważniejsze keywordy, po których klient będzie mógł wyszukać twój produkt.

6️⃣ Wybór odpowiedniej ceny – co prawda zagraniczni klienci nie są klientami cenowymi jak Polacy, jednakże musisz wybrać taką cenę, która pozwoli Ci równocześnie dużo sprzedawać i zachować dobrą marżę na swoim produkcie.

7️⃣ Utrzymanie ciągłości sprzedaży – musisz cały czas posiadać towar na swoim magazynie, jeśli dopuścisz do momentu, w którym towar się skończy – zaczniesz spadać w rankingu i później będziesz musiał się napracować aby wrócić na poprzednią pozycję. Ten czynnik jest zależy od Ciebie oraz twojego dostawcy/ producenta – dlatego wybierz go mądrze!

8️⃣ Ciągły rozwój Twojej marki – ostatni ale także bardzo ważny czynnik. Jeśli chcesz osiągnąć na prawdę duży sukces na Amazon, musisz stale rozwijać swoją markę – optymalizować reklamy, listing oraz wprowadzać nowe i ulepszać stare produkty. Nie czekaj, jeśli twój pierwszy produkt zacznie zarabiać – wprowadzaj następne.

Najnowsze wpisy